Ciasta bez dodatku mąki

You are currently viewing Ciasta bez dodatku mąki

Ciasta bez dodatku mąki

W przeszłości zdarzało się słyszeć, że dobre ciasto nie może obejść się bez dodatku mąki. Nasze babcie oraz mamy często nie wyobrażały sobie przygotowania wypieków bez dodania choćby odrobiny mąki. Na szczęście te czasy są już dawno za nami i obecnie możemy cieszyć się mnóstwem ciast, ciasteczek, przy produkcji których nie została dodana mąka. Takie ciasta znajdują się między innymi w ofercie cukierni Nie jestem z cukru, i przybliżymy ich cechy charakterystyczne w dzisiejszym wpisie.

Nie mówimy tutaj o odosobnionym przypadku, ponieważ procentowo w naszej cukierni nie znajdziecie grama mąki w ponad połowie produktów, głównie tart. Dodatkowo, w żadnym z wypieków nie ma dodatku mąki pszennej, dzięki czemu wszystkie nasze wyroby są bezglutenowe*. Poniżej przedstawimy Wam kilka propozycji, które swoim składem, wyglądem i smakiem podbiją Wasze serca

 *Produkty, które wykorzystujemy do produkcji ciast nie mają w sobie glutenu, ale może on występować w pracowni w śladowych ilościach.

Sernik mango z jagodami goji

To nasza typowo letnia propozycja, idealne połączenie cukierniczego klasyku z nowoczesnością. Masa serowa w połączeniu z pulpą mango oraz orzechowo – kakaowy spód ciasta stanowi świetną kompozycję smakową, którą uzupełniają dodatkowo bardzo zdrowe jagody goji. Nic, tylko się zajadać!

Czekoladowe ciasto wegańskie

Absolutny klasyk klasyków w bardziej nowoczesnej wersji. Nuty nowoczesności nadaje mu użycia mleka kokosowego zamiennie do zwykłej śmietanki i serka mascarpone. Liczba składników okrojona do absolutnego minimum, ale udało nam się zachować to, co najważniejsze – niepowtarzalny smak oraz wygląd ciasta.

Nerkownik owocowy z karmelem i jagodami acai

Jak sama nazwa wskazuje, baza ciasta, a konkretnie jego spodu opiera się na zdrowych orzechach nerkowca. Kiedy dodamy do tego niebanalne łączenie smaku karmelu, musu z owoców oraz jagód acai otrzymujemy wypiek, który pobudzi każde podniebienie. Jego lekki, fioletowy kolor w połączeniu z sezonowymi owocami na górze sprawia, że nie dość, że świetnie smakuje, to także tak wygląda.

To tylko 3 przykłady produktów spośród innych, licznych propozycji cukierni Nie jestem z cukru, które nie zawierają w sobie mąki. Chcesz poznać inne? Zobacz w ofercie na stronie internetowej: www.niejestemzcukru.pl lub zadzwoń pod numer 606770031. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie 😊